• Üye Ol
 • Giriş Yap
 •  İlan Ver
 • Yardım

  genelticaretyeri.com' Üye Olmak Ücretlimi?

  genelticaretyeri.com'a üye olmak için herhangi bir üyelik ücreti ödenmez. Bireysel genelticaretyeri.com üyeleri, üyelik ücreti ödemedikleri gibi, bazı ilan kategorilerinde belli sayıda ücretsiz ilan yayınlayabilirler.

  Kaç Adet Ücretsiz İlan Verebilirim?

  de ilan ücretleri kategori bazında değişmektedir. Ayrıca, kategori bazında değişiklik gösteren “Bireysel İlan Kampanyaları” bulunmaktadır. genelticaretyeri.com'da ücretsiz olarak 3 sefer'e mahsus ilan verebilirsiniz, Bireysel İlan Kampanyaları’nın kategori bazında değişen aylık ve yıllık limitlerini inceleyebilirsiniz. Bireysel İlan Kampanyası limitleriniz dolduktan sonra standart ücretler üzerinden ilan yayınlamaya devam edebilirsiniz.

  Nasıl İLAN Verebilirim?

  genelticaretyeri.com’da İlan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ‘İlan Ver’ linkine tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ilanınıza en uygun üst ve alt kategorileri belirledikten sonra ‘Devam et’ linkini takip ederek diğer bölümlere geçebilirsiniz.

  Bu bölümlerde;

  ·         İlanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma,

  ·         Fiyat ve ürün detaylarını belirleme,

  ·         Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ve video görüntülerini ekleme,

  ·         İlanla ilgili teknik hizmet talebinizi ve ilanınızı ön plana çıkartacak doping seçeneklerini belirleme,

  ·         Ödeme tercihinizi belirleme,

  işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir. Yayına hazır hale gelen ilanlar kontrol edilmek üzere ilan editörlerimize gelecek ve İlan Verme Kuralları’na uygun ilanlarınız en geç 6 saat içinde yayına alınacaktır.

  İlanım Nezaman Yayınlanır?

  genelticaretyeri.com'da ilanlarınız 6 saat içinde kontrol edilerek onaylanır veya reddedilir. Bu süre çalışma saatleri dışında ve hafta sonlarında farklılık gösterebilir.

  İlan yayınlama aşamasında en sık karşılaşılan hatalar aşağıdaki gibidir. İlanlarınızı bu noktalara ve İlan Verme Kurallarına uygun olarak hazırlamanız, ilan bakanlara ulaşma sürenizi kısaltacaktır.

  Açıklama alanına veya ilan görsellerine telefon numarası yazmak; genelticaretyeri.com da yayınlanan ilanlarda verilen telefon numaraları doğrulanmaktadır. Doğrulama işlemi hem telefonun geçerliliği hem de alıcı ve satıcının güvenli bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak için yapılmaktadır. Bu nedenle İletişim Bilgileri alanı dışında (açıklama alanı, ilan görselleri vb.) telefon numarası yazılmaması ilanınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacaktır.

  Birden fazla ürünü aynı ilan içinde yayınlamak;  Yayınlamak istediğiniz ilanda yer alan ürünün cinsi/türü aynı olsa bile boy, renk, ölçü gibi ayırt edici özellikleri varsa her özellik için ayrı bir ilan girmeniz gerekir.

  Ürünlerinizi ayrı ilanlarla tanıtmanız, ilanlarınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacağı gibi, kullanıcıların satın alacağı ürüne kolaylıkla karar vermesine ve ürün yelpazenizin genişleyerek daha fazla görüntülenmesine de yardımcı olur.

  Hatalı kategoride ilan yayınlamak; genelticaretyeri.com'da ilan bakanların doğru ilana ulaşabilmesi için ve ilanda yer alan ürün/hizmet hakkında daha detaylı bilgi alabilmesi için ilanlar belirli kategorilerde yayınlanmaktadır. İlanınızı uygun kategoride hazırlamamanız durumunda ilanınız reddedilir.

  Doğru kategoriyi belirlemek için satmak/kiralamak istediğiniz ürünü genelticaretyeri.com’da arayarak, ilanınızın kategorisini, aynı ürüne ait yayınlanmış bir ilanın kategorisiyle aynı  olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

  Hatalı/eksik kimlik bilgileri ile ilan yayınlamak; albideburdan.net'de yayınlanan ilanlar kullanıcıların isimleriyle ile yayınlanır. Bu nedenle ad-soyad bölümünde ad-soyad  yer almayan ilanlar reddedilir.

  Ad-soyad bilgilerinizi Bana Özel > Üyeliğim > Üyelik Bilgilerim kaydedebilirsiniz.

  Hatalı fiyat belirleme veya açık arttırma formatında ilan yayınlamak; genelticaretyeri.com’da fiyatı piyasa koşullarına göre eksik, hatalı veya gerçek fiyat olmadığı izlenimi uyandıran, fiyat bölümünde ‘’Temsili Fiyat’’ ibaresi bulunan veya "Açık Artırma" formatlı ilanlar, ilan bakanları yanıltabileceği için yayınlanmamaktadır.

  Kullanıcı Bilgilerimi (e-posta,Şifre vb) Unuttum?

  Kullanıcı adı ve şifrenizi unuttuysanız, üye girişi bölümünde bulunan ‘kullanıcı adımı unuttum’ veya ‘şifremi unuttum’linklerinden birine tıklayıp, gelen sayfadaki kutuya üye olurken belirttiğiniz e-posta adresinizi yazmanız yeterli olacaktır. Kullanıcı ad ve şifreniz hemen e-postanıza gönderilecektir. 

  Kullanıcı ad ve şifreniz doğru olmasına rağmen üyeliğinize  girişte sorun yaşıyorsanız bunun birkaç sebebi olabilir:

  ·         Kullanıcı adı ve şifrenizi girerken BÜYÜK-küçük harf farkına dikkat etmelisiniz. Caps lock tuşu açık kalmış ve yazdığınız şifredeki harfler büyük harf olarak girilmiş olabilir. Bu sorunu yaşamamak için şifrelerinizi daima küçük harflerle girmelisiniz.

  ·         Kullanıcı ad ve şifrenizi eksiksiz ve doğru olarak yazdığınızı kontrol etmelisiniz.

  ·         Bazı web browser (tarayıcı-pencere) programları bazı görüntüleme işlemlerini (Türkçe karakterli metinleri algılama gibi) tam olarak yerine getiremeyebilirler. İnternete girdiğiniz pencerenizin üst bölümündeki ‘görünüm-view’ sekmesine girerek karakter kodlamalarınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Bu bölümde Türkçe Windows ya da Türkçe ISO seçeneklerinden birini işaretlemeniz sorunu düzeltebilir.

  Üyeliğim Neden Durduruldu?

  Üyelik durdurma, genelticaretyeri.com’un Üyelik sözleşmesi ve Kullanım Koşulları Sözleşmesi gereği, tüm kullanıcıların güvenliğini gözönünde bulundurarak genelticaretyeri.com üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır. 

  Hangi durumlarda üyelik durdurulur? 

  Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması,

  Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma,

  Üyelik profilinde yeralan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi,

  Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi,

  Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb.  resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması,

  İlanın açıklama bölümü veya fotoğraflarında, ilan verme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle, daha önce 2 kere onaylanmamış bir ilanın, gerekli düzenleme yapılmadan yeniden onaya gönderilmesi,